Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

KOMUNIKAT nr 10 z godz. 21.00 o sytuacji powodziowej na terenie powiatu raciborskiego w dniu 19.05.2010 r.

2010-05-19, Środa
Stan wody na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godz. 21.00

Chałupki - 555 cm
Krzyżanowice - 785 cm
Miedonia - 840 cm

Napływ wody rzeką Odrą oraz Olzą z Czech na godz. 21:00 wynosił łącznie 954 m3/s. Poziom wody w Raciborzu powinien opadać średnio 4-5 cm/h i w dniu jutrzejszym w godzinach porannych powinno być poniżej 8 metrów na wodowskazie w Miedoni. Sytuacja powodziowa w Gminie Kuźnia Raciborska w miejscowości Rudy, Turze, Siedliska oraz Rudnik jest trudna ale stabilna. Do mieszkańców na podtopionych terenach została dostarczona żywność łodziami jak również działa w tym rejonie amfibia.
W gminie Rudnik nadal pod wodą jest miejscowość Lasaki oraz częściowo Grzegorzowice. Mieszkańcom dowożona jest żywność łodziami. W powyższe rejony kierowane są patrole policji celem monitorowania sytuacji. Całodobowo pracuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu.