Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

KOMUNIKAT nr 13 z godz. 17.00 o sytuacji powodziowej na terenie powiatu raciborskiego w dniu 21.05.2010 r.

2010-05-21, Piątek
Stan wody na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godz. 18.00

Chałupki - 486 cm
Krzyżanowice - 649 cm
Miedonia - 705 cm

Napływ wody rzeką Odrą oraz Olzą z Czech na godz. 17.40 wynosił łącznie 616 m3/s. Poziom wody w Rzece Odrze powinien w dalszym stabilizować lub nieznacznie wzrosnąć z uwagi na prognozowane opady w dorzeczu odry po stronie czeskiej. Sytuacja w miejscowościach Turze, Siedliska, Ruda uległa poprawie w stosunku do dnia wczorajszego.
W miejscowościach tych nadal pracują pompy. Pompa która ma przyjechać z kierunku Warszawy przewidywana jest do miejscowości Turze.
W Gminie Rudnik sytuacja nadal utrzymuje się woda w miejscowości Lasaki.
Po przeglądzie technicznym mostu nad kanałem Ulga w ulicy Gliwickiej w Raciborzu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydowano o rozbiórce przegrody zabezpieczającej od godzin porannych dnia jutrzejszego tj. 22 maja. Przejazd będzie możliwy w godzinach popołudniowych.
Nadal obowiązuje zakaz poruszania się po wałach osób postronnych.
Kierowcom zwraca się uwagę, iż pobocza dróg są rozmoknięte i mogą stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu.
Samorządy przygotowują się do szacowania strat spowodowanych sytuacją powodziową.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu nadal pracuje całodobowo.