Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

KOMUNIKAT nr 8 z godz. 21.00 o sytuacji powodziowej na terenie powiatu raciborskiego w dniu 18.05.2010 r.

2010-05-18, Wtorek
Stan wody na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godz. 20:00

Chałupki - 629 cm
Krzyżanowice - 884 cm
Miedonia - 880 cm

Napływ wody rzeką Odrą z Czech na godz. 20.40 wynosił 877 m3/sek. i zmalał w stosunku do godzin południowych. Również zmniejszył się dopływ wody rzeką Olzą i wynosi 816 m3/s. Po dokładnej analizie przepływów wody ustalono, iż przez Racibórz może przepływać woda która na wodowskazie w Miedoni będzie na poziomie 9 metrów co mieści się między wałami i nie stwarza zagrożenia dla Raciborza.
Długotrwałe opady deszczu spowodowały osłabienie konstrukcji wałów. Zwracamy się z prośbą aby osoby postronne nie przemieszczały się po wałach i w ich pobliżu aby nie spowodować dalszego osłabienia wałów co mogłoby doprowadzić do ich uszkodzenia.