Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Komunikat - Ostrzeżenie

2011-06-30, Czwartek
dotyczący ostrzeżenia wydanego w Republice Czeskiej o ulewnych deszczach

Czescy meteorolodzy ostrzegają przed ulewnymi deszczami. Mają one wystąpić dziś w późnych godzinach wieczornych przede wszystkim w rejonie Ostrawy. Według Instytutu Meteorologicznego, w nocy może spaść około stu litrów wody na metr kwadratowy. Najsilniejsze opady mają wystąpić w czeskim Beskidzie. W komunikacie ostrzega się ludność przed zagrożeniem wystąpienia rzek i potoków z brzegów. Ostrzeżenie dotyczy domostw i gospodarstw znajdujących się wzdłuż Olzy i Odry, a także innych mniejszych cieków wodnych. Opady - według meteorologów - będą słabnąć dopiero jutro przed południem.

Służba Dyżurna WCZK
na podstawie informacji otrzymanej