Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

NIE dla CZADU

2011-12-29, Czwartek

Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kampanię "NIE dla czadu". Kampanię zapoczątkowała zorganizowana 9 listopada 2011 r. konferencja prasowa Komendanta Głównego PSP.

"NIE dla czadu" to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Potrwa ona do marca przyszłego roku, czyli przez okres grzewczy – czas, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem.

Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych.

Patronat nad kampanią objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czujki na cele kampanii zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji na temat tlenku węgla, m.in. co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia, jak pomóc poszkodowanym, jakie są objawy zatrucia, znaleźć można na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216

Kampania zakończy się podsumowaniem działań w marcu 2012 r.