Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

1 proc. dla Fundacji podliczony

2008-08-11, Poniedziałek

2 703 wpłaty oraz kwota 132 216,90 zł to liczby jakie podsumowują akcję "Podaruj 1 %" dla Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. To najwyższa kwota jaka z tego tytułu wpłynęła na konto Fundacji  oraz największa liczba podatników, którzy zdecydowali się podarować 1% należnego fiskusowi podatku za 2007 r. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza to, że każdy może ją wesprzeć przekazując 1 proc. podatku, a także dokonując darowizny na jej rzecz.

W ubiegłym roku 1 proc. na rzecz Fundacji zdecydowało się przekazać 1065 podatników, wspierając tym samym działalność Fundacji kwotą 68 tys. 458 zł.  Z roku na rok, zarówno liczba darczyńców Fundacji, jak i przekazywane środki są większe.

Uzyskane w tym roku środki pozwolą wesprzeć Szpital Rejonowy w Raciborzu kolejną partią sprzętu, którego od kwietnia 2004 r. do dnia dzisiejszego przekazano lecznicy za kwotę ponad 136 000,00 zł.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć działalność Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozpropagowania idei przekazania 1% podatku naszej Fundacji  – mówią zgodnie Adam Hajduk Starosta Raciborski - Przewodniczący Zgromadzenia Fundatorów oraz Jan Kuliga Prezes Zarządu Fundacji.