Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Kolejne urządzenie medyczne od Fundacji na rzecz Szpitala

2013-04-18, Czwartek

W minionym tygodniu w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu zakończył się odbiór techniczny i szkolenia obsługi sprzętu, którego zakup sfinansowała Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Raciborskiej lecznicy nieodpłatnie przekazano wideokolonoskop CF-Q 165I. Wideokolonoskop to urządzenie do diagnozowania chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Wartość przekazanego sprzętu to 59 724,00 zł. Został zakupiony z dokonanych w 2012 roku wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2011 rok.

Łącznie w okresie swojej działalności Fundacja zakupiła dla Szpitala sprzęt o wartości 595 200,00 zł.