Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Kolejny dar dla Szpitala

2012-04-19, Czwartek

W pierwszej dekadzie kwietnia br. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi w Raciborzu 3 kardiomonitory FX 3000, urządzenia do monitorowania podstawowych funkcji życiowych pacjenta, z dodatkowym wyposażeniem. Kardiomonitory zostały zainstalowane na salach z łóżkami intensywnej opieki medycznej na Oddziale Chirurgii (2 szt.) i na Oddziale Otolaryngologicznym.

Urządzenia o łącznej wartości 46 332,00 zł zostały zakupione, jako trzecia partia sprzętu, w ramach środków pozyskanych z wpłat 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010.

W tym samym czasie Pogotowie Ratunkowe Szpitala otrzymało nożyczki i imadła chirurgiczne o wartości 862,60 zł. Wyposażenie zostało zakupione za środki pozyskane w ramach zbiórki publicznej prowadzonej w 2011 roku na terenie hipermarketu Auchan oraz z nawiązek sądowych.

Łącznie w okresie swojej działalności Fundacja zakupiła dla Szpitala sprzęt o wartości 547 843,84 zł.