Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Mikroskop polaryzacyjny dla Laboratorium Analitycznego

2016-03-29, Wtorek

W środę 23 marca 2016 r. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu mikroskop polaryzacyjny typu OPTEK PO – 1 przeznaczony dla Laboratorium Analitycznego. Mikroskop posłuży do diagnostyki płynu stawowego i osierdziowego, badań dotychczas niewykonywanych w raciborskim szpitalu.

Zakup został sfinansowany ze środków pozyskanych przez Fundację w ramach przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Wartość przekazanego sprzętu to 3 690,00 zł.

Od momentu powstania Fundacja przekazała nieodpłatnie raciborskiej lecznicy aparaturę i sprzęt medyczny za kwotę ponad 670 500,00 zł.