Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

POSTAW NA ZDROWIE - podsumowanie programu bezpłatnych badań

2010-01-13, Środa

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu podsumowała program "POSTAW NA ZDROWIE – JESTEŚ TEGO WARTA" - program bezpłatnych badań na "antygen raka jajników" CA 125 dla kobiet z terenu powiatu raciborskiego. Fundacja wydała 615 talonów na badania; z badań skorzystało 559 mieszkanek powiatu, wśród których stwierdzono 11 przypadków przekroczenia normy. Badania na zlecenie Fundacji wykonywało Laboratorium Analityczne naszej lecznicy.

Dodatkowa na terenie powiatu prowadzona była akcja informacyjno – edukacyjna. Zarząd Fundacji dziękuje wszystkim lekarzom, którzy włączyli się do akcji i wystawiali skierowania na badania. Program był dofinansowany przez Powiat Raciborski.