IX Forum Osób Niepełnosprawnych

2013-11-27, Środa

Już 7 grudnia br. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się IX Forum Osób Niepełosprawnych. Początek o godz. 15.00.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji raciborskiego forum, organizowanego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia), będzie "Mój sposób na życie". Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych, jak również znalezienie rozwiązań pozwalających na pełną integrację społeczną tej grupy.

Organizatorami forum są: Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Podaj Rękę", Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz Polski Związek Głuchych - koło w Raciborzu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują:
Henryk Siedlaczek - Poseł na Sejm RP
Adam Hajduk - Starosta Raciborski
Mirosław Lenk - Prezydent Miasta Racibórz

Program Forum:

15:00 - Przywitanie gości: Jerzy Wiśniewski- prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Podaj Rękę"
15:05 - Uroczyste otwarcie z udziałem włodarzy
15:10 - Słowo wstępne: Henryk Siedlaczek - poseł na Sejm RP
15:15 - Wprowadzenie do tematu: Katarzyna Wiśniewska - sekretarz Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Podaj Rękę"
15:20 - Prelekcja: dr hab. Michał Szepelawy - prof. nadzw. rektor PWSZ w Raciborzu
15:40 - Prelekcja: Łukasz Szeliga - członek zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie
16:00 - Prelekcja: Tomasz Szkwara - prezes Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych z Raciborza
16:15 - Wręczenie "Laurów życzliwości" - za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym
16:30 - Występ artystyczny
16:45 - Dyskusja
17:00 - Zakończenie IX Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie gości na poczęstunek

Forum poprowadzą Małgorzata Rother-Burek oraz Jerzy Wiśniewski. Konferencja zostanie również przedstawiona w języku migowym przez Irenę Białuską.