VI Forum Osób Niepełnosprawnych

2010-12-07, Wtorek

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, jak również wszystkich mieszkańców Naszego Powiatu na VI Forum Osób Niepełnosprawnych, które odbędzie się 12 grudnia br. (niedziela) w Hotelu "RAGOS" przy ul. Kościuszki 38.

Honorowy Patronat nad VI Forum Osób Niepełnosprawnych objęli: Henryk Siedlaczek - Poseł Na Sejm RP, Mirosław Lenk - Prezydent Miasta Raciborza, Adam Hajduk - Starosta Raciborski.

Patronat Medialny objęli:
- Radio "Vanessa"
- Raciborski Portal Internetowy
- Raciborska Telewizja Kablowa
- Tygodnik"Nowiny Raciborskie"

PROGRAM

Godz. 16.00 – Przywitanie gości – Jerzy Wiśniewski- Prezes Zarządu "Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Podaj Rękę".
Godz. 16.05 – Otwarcie VI Forum – Mirosław Lenk- Prezydent Miasta Raciborza.
Godz. 16.10 - Słowo wstępne – Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP oraz Adam Hajduk – Starosta Raciborski.
Godz. 16.15 – Wprowadzenie do tematu - Katarzyna i Jerzy Wiśniewscy – Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę".
Godz. 16.45 – Prelekcja Posła na Sejm RP Marka Plury- Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Godz. 17.00 – Prelekcja Tomasza Jakubca – Przewodniczącego Śląskiej Rady Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Godz. 17.15 – Prelekcja Henryki Satała – Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę".
Godz. 17.25 Prelekcja Grzegorza Żymły – Przewodniczącego Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Śląskiego.
Godz. 17.40 – Wręczenie "Laurów życzliwości" za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Godz. 17.45 – Występ artystyczny "Perspektywa" RCK Racibórz
Godz. 18.00 – Dyskusja
Godz. 18.15 - Zakończenie VI Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie gości na poczęstunek

Całość konferencji zostanie przemigana w języku migowym przez panią Irenę Białuską