24.02.2004: XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2004-02-23, Poniedziałek
XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 24.02.br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 15.00. PORZĄDEK OBRAD XVII SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 24 lutego 2004 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XVI sesji Rady Powiatu Raciborskiego. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego 5. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 6. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego. 7. Interpelacje i zapytania radnych. 8. Stan realizacji Programu Naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu – informacja Dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu. 9. Ocena stopnia zaawansowania inwestycji pn. „Budowa Szpitala Miejskiego” w Raciborzu. 10. Stan środowiska w Powiecie Raciborskim ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami. 11. Podjęcie uchwały w sprawie zajęcia stanowiska dotyczącego proponowanego przez Międzyresortowy Zespół ds. NUTS oraz Zarząd Województwa Śląskiego podziału terytorium Rzeczpospolitej Polskiej na europejskie jednostki statystyczne NUTS. 12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w Statucie oraz zatwierdzenie tekstu jednolitego Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu. 13. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Liceum Zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych z siedzibą w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 3. 14. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Przysposabiającej do Zawodu w Zespole Szkół Budowlanych z siedzibą w Raciborzu przy ul. Wileńskiej 6. 15. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Liceum Zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych z siedzibą w Raciborzu przy Wileńskiej 8. 16. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych z siedzibą w Raciborzu przy ul. Wileńskiej 8. 17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla dorosłych oraz szkół młodzieżowych na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej na terenie powiatu raciborskiego. 18. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr VIII / 122 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 27 maja 2003r. w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Raciborzu przy ul. Cecylii 10, stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego. 19. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. 20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004r. 21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 22. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 23. Sprawy organizacyjne. 24. Zakończenie sesji.