25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu obchodzili XXXI rocznicę powstania Straży Granicznej

2022-05-26, Czwartek
XXXI rocznica powstania Straży Granicznej

Gospodarzem uroczystości był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, który przywitał przybyłych gości.

Na głównych uroczystościach, które odbyły się na terenie Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu obecni byli: przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, przedstawiciele współdziałających służb mundurowych i instytucji z terenu województwa śląskiego i opolskiego, duchowieństwa, sądownictwa i prokuratury, delegacje służb granicznych z Czech, Konsulowie Honorowi z Francji, Republiki Serbii, Kazachstanu, Bangladeszu oraz kadra kierownicza ŚlOSG. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele kultury,  uczelni wyższych, emerytowani pracownicy i funkcjonariusze ŚlOSG. Wśród gości nie zabrakło również Wicestarosty powiatu raciborskiego Marka Kurpisa oraz przedstawicieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, w których uczniowie kształcą się w klasach mundurowych o profilu Straży Granicznej.

Jak co roku, święto było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom za ich wzorową pracę i służbę. Wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej.