27.01.2004: XVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego...

2004-01-23, Piątek
XVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 27.01.br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 15.00. PORZĄDEK OBRAD XVI SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 27 stycznia 2004 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XV sesji Rady Powiatu Raciborskiego. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 5. Interpelacje i zapytania radnych. 6. Wystąpienie Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu prof. dr hab. Joachima Raczka. 7. Informacja o stanie realizacji inwestycji pn. „Budowa Szpitala Miejskiego w Raciborzu” – wystąpienie Adama Hajduka Wicestarosty oraz Andrzeja Żółtego Prezesa Raciborskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego w Raciborzu. 8. Informacja o stanie przygotowań do ostatecznego przeprowadzenia oddziałów szpitalnych z ul. Bema na ul. Gamowską - wystąpienie Adama Hajduka Wicestarosty oraz Wojciecha Krzyżeka Dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu. 9. Uchwalenie budżetu Powiatu Raciborskiego na 2004 r. 10. Sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej za 2003 r. 11. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania samorządowi województwa śląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z siedzibą w Kuźni Raciborskiej przy ul. Klasztornej 1. 12. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania samorządowi województwa śląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z siedzibą w Rudach przy ul. Szkolnej 2. 13. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania samorządowi województwa śląskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących i Sabosłyszących z siedzibą w Raciborzu przy ul. Karola Miarki 4. 14. Podjęcie uchwały w sprawie ryczałtów za udział w pracach Rady i jej organów. 15. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do podpisania umowy z hrabstwem Wrexham. 16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Starosty Raciborskiego z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2003 r. 17. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu finansowego na 2004 r. Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym. 18. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu przez Radę Powiatu Raciborskiego. 19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 20. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 21. Sprawy organizacyjne. 22. Zakończenie sesji.