29. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2022”

2022-09-15, Czwartek
sprzątanie świata 2022

W tym roku 29 edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2022” przebiega pod hasłem przewodnim „Wszystkie śmieci są nasze”. Jej finał planowany jest w dniach od 16 do 18 września.

Jak co roku w akcję włączył się powiat raciborski. Plakaty pozyskano od organizatora akcji Fundacji Nasza Ziemia, natomiast dzięki wsparciu lokalnych zakładów i przedsiębiorców przygotowano worki i rękawice ochronne, które w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu przekazano uczestnikom akcji.

Cieszymy się niezmiernie, iż w tej akcji corocznie uczestniczy bardzo dużo osób z naszego powiatu i każda z tych osób wykonuje coś pożytecznego dla ochrony środowiska.

W imieniu przedstawicieli szkół oraz uczniów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim darczyńcom.