30.12.2003: XV sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2003-12-19, Piątek
30 grudnia 2003 r. o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 odbędzie się XV sesja Rady Powiatu Raciborskiego. PORZĄDEK OBRAD XV SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 30 grudnia 2003 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XIV sesji Rady Powiatu Raciborskiego. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 5. Interpelacje i zapytania radnych. 6. Sprawozdanie z pracy Komisji Rewizyjnej za 2003r. – sprawozdanie zostanie dostarczone na posiedzenia Komisji. 7. Informacja Wicestarosty i Prezesa Raciborskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego sp. z o.o. o stanie zaawansowania robót na budowie Szpitala. 8. Informacja Dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu o stanie przeprowadzania oddziałów szpitalnych z ul. Bema na ul. Gamowską. 9. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie zmiany Uchwały Nr II / 26 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002r. w sprawie powołania członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji. 10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2004 – projekt uchwały zostanie dostarczony na posiedzenia Komisji. 11. Podjęcie uchwały w sprawie kierunków i zadań w polityce oświatowej na lata 2004 – 2007. 12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Kuźnia Raciborska w sprawie przekazania z dniem 1 stycznia 2004r. prowadzenia Zespołu Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej przy ul. Jagodowej 15. 13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska wraz z Planem Gospodarki Odpadami dla Powiatu Raciborskiego na lata 2004 – 2015” – załączniki do projektu uchwały znajdują się do wglądu w Biurze Rady. 14. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia o objęciu działaniem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku obszaru Powiatu Raciborskiego. 15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr I / 13 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 18 listopada 2002 r. w sprawie ustalenia opłat za poszczególne czynności związane z usuwaniem, przemieszczaniem i parkowaniem pojazdów, usuniętych z drogi na koszt właściciela. 16. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. 17. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. dotyczących planu przychodów i wydatków środków specjalnych. 18. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pożyczki Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu. 19. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Raciborskiego do zaciągania kredytu w rachunku bieżącym w 2004 roku. 20. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 21. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 22. Sprawy organizacyjne. 23. Zakończenie sesji.