Akademia Równych Szans

2022-12-01, Czwartek

Szkoła Podstawowa nr 10 przy Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu realizuje obecnie projekt “Akademia Równych Szans”. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ( Europejski Fundusz Społeczny). Realizacja projektu obejmuje okres od lutego 2022 roku do czerwca 2023 roku.

Od końca lutego 2022 do czerwca 2022 zrealizowane zostały następujące zajęcia specjalistyczne: Autilius, Arteterapia, Detektywi w akcji, Matematyka dla Smyka oraz zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. W ramach zajęć przyrodniczych odbył się wyjazd do Ekozagrody w Szczedrzyku, gdzie uczniowie uczestniczyli w “Warsztatach ziołowych”. Szkoła wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt do terapii Metodą Warnkego oraz szereg edukacyjnych programów komputerowych. Zakupiony został monitor interaktywny, tablety,
i-pady, sprzęt fotograficzny oraz meble szkolne.

Obecnie trwa drugi etap realizacji projektu, w którym prowadzone są kolejne zajęcia specjalistyczne:  Multimedialny świat nauk przyrodniczych - przystanek biologia, zajęcia przyrodnicze “Pokaż mi świat”, Trening słuchowy Warnkego, zajecia korekcyjno - kompensacyjne, Dogoterapia, “Trudne zachowania, mądre podejście”, Matematyka dla Smyka, Multimedialne warsztaty kreatywności oraz Doradztwo zawodowe. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych “Domki dla Owadów” i “ Tłoczenie soków”
w Ekozagrodzie.