Bo współpraca się opłaca, czyli realizacja POLSKO - CZESKIEGO PROJEKTU w I LO

2022-09-14, Środa

W ogrodzie I Liceum Ogólnokształcącego dnia 13.09.2022 w ramach projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu”,  realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, odbyło się pierwsze spotkanie polsko-czeskie. Młodzież
z opawskiej SŠUP wraz z opiekunami została zaproszona do wspólnej realizacji “Ogrodów nauki“, przygotowanych i przeprowadzonych przez uczniów klas biologicznych i medycznych naszego Liceum. W trakcie pięciogodzinnych warsztatów rówieśnicy z obu krajów wzięli udział w zajęciach integracyjnych oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki temu, młodzież szybko nawiązała nowe znajomości, zintegrowała się w grupach, a przede wszystkim nauczyła się jak reagować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy i jak jej fachowo udzielić.

Na kolejną odsłonę działań projektowych i warsztaty “Ogrody sztuki” w tej zielonej przestrzeni zapraszamy 22-23.09.2022 do już częściowo zrewitalizowanego Ogrodu w I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu.

wszystkie
początek strony