By poprawić bezpieczeństwo na drogach wojewódzkich w powiecie raciborskim administrowanych przez PZD w Rybniku...

2003-09-25, Czwartek
Katastrofalny stan dróg wojewódzkich na terenie powiatu raciborskiego – w Gminie Kuźnia Raciborska, a których administratorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Rybniku – to temat spotkania Starosty raciborskiego Henryka Siedlaczka z Wicestarostą Rybnickim Wincentym Klytą. Część dróg wojewódzkich na terenie powiatu raciborskiego w Gminie Kuźnia Raciborska administruje Powiat Rybnicki. Są to drogi: Rudy–Kuźnia Raciborska, Rudy–Paproć, Rudy–Bargłowka i Rudy–Biały Dwór. Nawierzchnie tych dróg są w katastrofalnym stanie. W związku z licznymi interwencjami mieszkańców powiatu raciborskiego, Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek zwrócił się z prośbą do Zarządu Powiatu Rybnickiego o spotkanie. 24.09.br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu gościł Wicestarosta Rybnicki Wincenty Klyta, który spotkał się z Henrykiem Siedlaczkiem. Podczas rozmów uzgodniono, że Powiatowy Zarząd Dróg w Rybniku podejmie działania w celu poprawy jakości nawierzchni dróg, a tym samym bezpieczeństwa.