Czekamy na zgłoszenia młodzieży, chętnej do udziału w PARTNERSKIM OBOZIE MŁODZIEŻOWYM „CAMPtogether2023”!

2023-02-17, Piątek

JEŚLI MASZ 12-16 LAT, MIESZKASZ W POWIECIE RACIBORSKIM I CHCESZ:
- przeżyć niesamowitą przygodę,
- zgłębić wiedzę o życiu leśnym,
- nabyć praktycznych umiejętności,
- spędzić czas na łonie natury,
- poznać rówieśników z innego kraju i podszkolić język obcy...

...TO ZGŁOŚ SIĘ na CAMPtogether 2023!

Co to jest?
Partnerski Obóz Młodzieżowy „CampTogether”
to debiutujący wspólny projekt trzech partnerskich powiatów: Raciborskiego, Elbe-Elster i Märkischer Kreis, który z inicjatywy starostów Grzegorza Swobody, Christiana Jaschinskiego oraz Marco Voge realizowany będzie co roku w wakacje z towarzyszącym mu innym hasłem przewodnim i który skierowany jest do młodzieży, chcącej poszerzyć swoją wiedzę oraz przeżyć wspaniałą przygodę.

Kiedy i gdzie?
W roku 2023 w dniach 31.07 – 05.08 pierwszym gospodarzem CAMPtogether będzie powiat Märkischer Kreis w Niemczech i to tam młodzież (6 osób z każdego powiatu + opiekunowie) spędzi ekscytujący tydzień, nocując w ośrodku edukacyjno-rekreacyjnym w miejscowości Nachrodt-Wiblingwerde.

O czym?
Tegoroczny temat to „WALDmensch / strażnikLASU” i to właśnie relację człowiek-las, w ramach atrakcyjnego programu zajęć, będą zgłębiać uczestnicy obozu, którzy bliżej poznają również swoich równieśników z sąsiedniego kraju, a także jego kulturę i obyczaje. Wspólnie z nimi będą m.in. budować schronienie z drewna czy uczyć się rozpoznawać dzikie rośliny jadalne, poruszą kwestie zmian klimatycznych, korników i zamierania świerków oraz spędzą przyjemny czas podczas wieczornych spotkań integracyjnych.

Za ile?
Opłata za udział w CampTogether 2023 na uczestnika, która obejmuje transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę oraz tygodniowy program zajęć wynosi tylko 200 zł. Projekt stara się o dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Należy zapoznać się z naszą klauzulą informacyjną (PDF na dole strony), pobrać nasz formularz zgłoszeniowy (PDF na dole strony), wypełnić go wspólnie z rodzicem/opiekunem i przesłać na adres wspolpraca@powiatraciborski.pl

Czekamy na zgłoszenia osób z powiatu raciborskiego w wieku 12-16 lat do 10 marca 2023.

W sytuacji większej ilości zgłoszeń niż przewidywanych miejsc (6), uczestnicy zostaną wybrani drogą otwartego losowania.

POWIAT RACIBORSKI zaprasza żądną przygód i ciekawą świata młodzież na CAMPtogether 2023!

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether.pdf FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether.pdf 23-02-17 13:04 638.52KB FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether.pdf pobierz