"Czym Nędza bogata!" po raz czwarty na raciborskim zamku

2017-05-15, Poniedziałek

Występy zespołu folklorystycznego i mażoretek, koncerty gminnej orkiestry i zespołu FM z Rybnika oraz występ Stowarzyszenia "Sidzinianki" z Bystrej-Sidziny. Poza tym mnóstwo atrakcji na dziedzińcu - świetne jedzenie, warsztaty i animacje, produkty regionalne i atrakcje dla dzieci! Wszystko to już 3 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Sporo będzie się działo na samej scenie, nie mniej na płycie dziedzińca. W sobotę, 3 czerwca br., na dziedzińcu raciborskiego zamku gmina Nędza pokaże co ma najlepszego! Na imprezę zaprasza Gmina Nędza, Gminne Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Już od czterech lat Nędza chwali się mieszkańcom regionu swoimi zespołami, grupami, organizacjami i stowarzyszeniami.

Na raciborskim zamku z tańcem folklorystycznym zaprezentują się młodzi tancerze z zespołu Łężczok. Tancerze w różnym wieku zachwycają profesjonalnymi układami choreograficznym i barwnymi strojami. Wystąpią też fantastyczne mażoretki z Arabeski. - Większość z nas nigdy nie zdobędzie tytułu mistrza świata. A te dzieci mają to już na swoim koncie! - cieszy się wójt Anna Iskała. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć gminnej orkiestry dętej, która z występu na występ prezentuje coraz wyższy poziom. To dobry kawał muzyki na żywo - marsze i polki oraz dobrze wszystkim znane utwory muzyki rozrywkowej.

Seniorzy z nędzańskiego koła emerytów wykonają "hymn" Nędzy. - Nie wiem czy nie jesteśmy jedyną gminą w regionie, która ma swój własny hymn! - uśmiecha się wójt.

Na scenie pojawi się również zespół FM z Rybnika oraz Stowarzyszenie "Sidzinianki" z partnerskiej Bystrej-Sidziny. Górale przyjadą ze swoim programem, który pokażą na scenie, ale też z produktami regionalnymi, które będzie można spróbować i kupić.

Sporo będzie się też działo poza sceną - świetne jedzenie, warsztaty i animacje, rękodzieło i atrakcje dla dzieci.

Wstęp jest wolny.

Czym Nędza bogata