początek strony

Powiat

Czym jest mediacja? - wykład otwarty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu

2019-10-08, Wtorek

Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA prowadzące punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego serdecznie zaprasza na spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie mediacja.

Otwarty wykład dla mieszkańców odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu we wtorek 15 października w godz. 13.00-16.00 w sali narad budynku A.

W ramach prelekcji mediator przybliży Państwu informacje na temat instytucji mediacji, jako pozasądowej formy rozwiązywania sporów. Spotkanie edukacyjne to także okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy mediatora. W ramach seminarium chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozwiązywania konfliktów w sposób polubowny, bez konieczności wnoszenia sprawy na wokandę sądową. Wykład jest elementem kampanii informacyjnej nt. mediacji, albowiem począwszy od 2020 r. mediacja będzie usługą świadczoną nieodpłatnie w punktach pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Słuchacze uczestniczący w spotkaniu będą mogli zadać mediatorowi pytania, a także otrzymają praktyczny poradnik nt. mediacji, wydany przez Stowarzyszenie DOGMA.

Serdecznie zapraszamy!
wszystkie