DRENGOWIE ZNAD GÓRNEJ ODRY PROMOWALI W NIEMCZECH POWIAT RACIBORSKI

2023-05-19, Piątek

Prezentacja domowego ogniska, własnych wyrobów ze skóry, uzbrojenia oraz wybijanie pamiątkowych monet i pokazy walk średniowiecznych wojów – tak w skrócie przedstawiał się udział członków Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry w uroczystym i słonecznym otwarciu sezonu turystycznego w Zabytkowej Hucie Żelaza Luisenhütte Wocklum w naszym partnerskim powiecie Märkischer Kreis.

Ivar, Thordis, Bjorn oraz Ansgar zrobili fantastyczne show i cieszyli się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, zwłaszcza wśród będących pod ich wielkim wrażeniem, dzieci. Równocześnie zapraszali naszych zachodnich sąsiadów do Raciborskiego Grodu Średniowiecznego oraz na organizowany tam co roku, Raciborski Festiwal Średniowieczny.

Przy "drengowej" chacie nie brakowało też raciborskich słodkości oraz folderów z atrakcjami turystycznymi naszego powiatu, które dodatkowo zachęcały do odwiedzin Raciborszczyzny.

Reprezentantów Powiatu Raciborskiego oraz naszych przyjaciół z drugiego partnerskiego powiatu Elbe-Elster, którego stoisko promocyjne wabiło zapachem pieczonego chleba z przepisu sommeliera Paula Müllera, tradycyjnie powitał starosta Märkischer Kreis, Marco Voge, który zapowiadając program dnia, dokonał oficjalnego otwarcia i życzył wszystkim wielu pozytywnych emocji.