Danuta Hubner będzie patronować tegorocznej edycji imprezy pn. Odra rzeką integracji europejskiej...

2004-02-25, Środa
Minister ds. integracji europejskiej, Danuta Hübner, objęła honorowy patronat nad tegoroczną edycją imprezy „Odra rzeką integracji europejskiej” – oficjalnie poinformował Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. W piśmie podpisanym przez Danutę Hübner, a skierowanym do Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefa Gismana, czytamy m.in.: „Jest to imponujące rozmiarami przedsięwzięcie, atrakcyjne zarówno dla wodniaków, jak i obserwatorów. Ponadto dla zagranicznych entuzjastów sportowego przemierzania szlaków wodnych stanowi szansę poddania się urokowi naszego kraju, poznania obyczajów i tradycji. Mając na uwadze bogaty i interesujący program imprezy oraz zaangażowanie Organizatorów na rzecz promocji idei przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej z przyjemnością informuję, iż przyjmuję honorowy patronat nad imprezą”. Przypomnijmy. Tegoroczna, piąta już, edycja spływu pływadeł z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla odbędzie się w dniach 22-23 maja. Imprezę „Odra rzeką integracji europejskiej” organizują nadodrzańskie samorządy z powiatów raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego, posłowie i senatorowie z tego terenu oraz Stowarzyszenie Załóg Pływających „Rzeki dzielą, Odra łączy”. Tegoroczny spływ zostanie połączony z festynami w Grzegorzowicach, Turzu, Przewozie, Dziergowicach i Dniami Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym roku honorowy patronat nad imprezą sprawował minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz.