Drugoligowe drużyny zagrają w Raciborzu w turnieju piłki ręcznej kobiet

2019-05-29, Środa

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca br. na hali Arena Rafako w Raciborzu odbędzie się 2. TURNIEJ PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI” z udziałem drużyny HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG. Początek zmagań o godz. 09.30.

Niemki z Rendsburga, miasta partnerskiego dla powiatu raciborskiego będą gościć na ziemi raciborskiej po raz drugi, a w tegorocznej edycji turnieju wezmą również udział drużyny występujące w II lidze piłki ręcznej: UKS Start Pietrowice Wielkie, LZS Tor Dobrzeń Wielki i MKS Start Michałkowice.

Organizatorami turnieju są: UKS Start Pietrowice Wielkie i OSiR Racibórz, partnerem strategicznym: Eko Okna S.A., partnerem technicznym: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Racibórz sp. z.o.o, a honorowy patronat nad imprezą przyjęli: Starosta Raciborski i Prezydent Raciborza.

Mecze rozpoczną się o godz.  9.30, a oficjalne zakończenie turnieju organizatorzy przewidują na godz. 15.30.

Kolejność meczów jest następująca:
09.30    LZS Tor Dobrzeń Wielki - HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG
10.30   UKS Start Pietrowice Wielkie – MKS Start Michałkowice
11.30   HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG – MKS Start Michałkowice
12.30   LZS Tor Dobrzeń Wielki – UKS Start Pietrowice Wielkie
13.30   LZS Tor Dobrzeń Wielki – MKS Start Michałkowice
14.30   UKS Start Pietrowice Wielkie - HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG

W trakcie pobytu niemieckiej drużyny w powiecie raciborskim grania w „handball” będzie więcej. Najpierw 30 maja br. zaprzyjaźnione kluby UKS Start Pietrowice Wielkie i HSG Schülp/Westerrönfeld/Rendsburg wezmą udział w turnieju piłki ręcznej w XI LOS OSPR w Gliwicach, następnie 31 maja br. o godz. 10.30 zagrają mecz pokazowy w Szkole Podstawowej w Rudniku.  W trakcie tego pobytu będzie również czas na wspólną zabawę w H2Ostróg, czy też rozgrywki w kręgle. Przewidziane jest także ognisko integracyjne na campingu Obora.

Zadanie jest współfinansowane ze środków powiatu raciborskiego.

FOTO:naszraciborz.pl