Dziękujemy Arturowi!!! Lekkoatletyczny mistrz świata juniorów gościem Starosty Raciborskiego...

2006-08-29, Wtorek

Na spotkaniu z przedstawicielami władz powiatu (Starosta Raciborski Jerzy Wziontek, Wicestarosta Adam Hajduk, członkowie Zarządu Powiatu - Leonard Malcharczyk i Andrzej Chrobocze, oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Norbert Mika) obecni byli sam mistrz - Artur Noga, a także jego rodzice, klubowy trener Karol Szynol, prezes "Victorii" Sławomir Szwed i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących MIstrzostwa Sportowego w Raciborzu Arkadiusz Tylka.

Spotkanie u Starosty Raciborskiego

Starosta Raciborski Jerzy Wziontek złożył Arturowi i jego rodzicom serdeczne gratulacje za osiągnięty sukces podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Pekinie:
- Jestem bardzo dumny, że po raz kolejny mogę gościć mistrza. Arturze, jesteś kolejną naszą "perełką", obok Kasi Dulian, która jest wicemistrzynią Europy w pływaniu. To duży sukces szkoły mistrzostwa sportowego w Raciborzu, ale też ogromny sukces ziemi raciborskiej. Dzięki Tobie bowiem w świecie sławiony jest Racibórz i cały powiat - mówił Starosta Wziontek.

Artur Noga i jego rodzice

- Dziękuję za to Tobie Arturze w imieniu samorządu powiatu, ale i samych mieszkańców. Dziękuję również Wam, drodzy rodzice, bo to wszystko byłoby niemożliwe, gdyby nie Wasza decyzja o pojawieniu się na tym świecie Artura najpierw, a w dalszej kolejności poświęcony trud wychowania syna - dodał Starosta Raciborski.
W uznaniu zasług sportowych i tym samym promocji regionu, Starosta Raciborski podarował Arturowi laptopa.

Artur Noga podczas zawodów w PekinieArtur Noga zrelacjonował krótko swój pobyt w Pekinie. Nie krył też zaskoczenia osiągniętym wynikiem w zawodach. Klubowy trener zawodnika Karol Szynol również jest zaskoczony czasem, jaki uzyskał Artur:
- Artura stać było na dobre miejsce w mistrzostwach, ale rezultat jaki osiągnął jest kosmiczny. Ostatnio na zawodach w Słupsku uzyskał 13,62. Wiedziałem, że jest w formie i na pewno poprawi w Pekinie wynik. Utwierdziłem się w tym przekonaniu śledząc jego biegi eliminacyjne i półfinał. Widziałem, że nie dawał z siebie wszystkiego. Nie przypuszczałem jednak, że osiągnie tak znakomity czas, który wydawało się jest zarezerwowany dla czarnoskórych biegaczy - powiedział Karol Szynol.

Zarówno trener, jak i prezes MKS-SMS "Victoria" Racibórz zwracają uwagę, że Artur jest wszechstronnie utalentowanym lekkoatletą. Od dziecka lubił biegać. Potem uprawiał z powodzeniem skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.
- Artur jest bardzo dobrym pływakiem, a jeszcze bardziej doskonałym lekkoatletą - podsumował prezes "Victorii", Sławomir Szwed.

Starosta Raciborski obiecał lekkoatletycznemu mistrzowi świata w biegu na 110 m poprawę warunków trenerskich. Jeszcze w tym roku starą i wysłużoną już bieżnię tartanową w ZSOMS zastąpi nowoczesny tartan. Przedsięwzięcie kosztować będzie 178 tys. zł, z czego 55 tys. zł wyłoży z własnej kasy powiat, zaś 123 tys. zł powiat otrzyma z Ministerstwa Sportu.

Po oficjalnym spotkaniu z Zarządem Powiatu Raciborskiego, Artur Noga gościł na sesji Rady Powiatu, podczas której raz jeszcze otrzymał serdeczne gratulacje w imieniu Rady Powiatu Raciborskiego.

Od czterech lat Artur Noga trenuje w "Victorii" Racibórz. Od września rozpocznie naukę w maturalnej klasie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.