Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów

2020-05-27, Środa

Z okazji  dzisiejszego Dnia  Samorządu Terytorialnego, przypadającego właśnie w 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w naszej ojczyźnie, Starosta Raciborski składa podziękowania i  najlepsze  życzenia wszystkim osobom, które obecnie tworzą samorząd.

Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. To właśnie w tym roku świętujemy 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się  27 maja 1990 r. Ten dzień odmienił  Polskę.

Od tego czasu wspólnie z mieszkańcami naszych małych ojczyzn, budujemy nasze miasta i miejscowości. Tworzymy społeczeństwo obywatelskie i razem rozwijamy systemy współpracy i współzarządzania. Mimo ograniczeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania poprzez wywieszanie flag lub umieszczania chorągiewek na balkonach.

Wyrazy wdzięczności za ważną i odpowiedzialną pracę na rzecz wspólnego dobra, za zaangażowanie w ustawiczny rozwój powiatu przekazujemy pracownikom samorządowym zatrudnionym w tut. Starostwie, we wszystkich jednostkach organizacyjnych, radnym każdego szczebla a także urzędnikom gmin znajdujących się na terenie powiatu.

Życzymy owocnej realizacji prowadzonych przedsięwzięć,  satysfakcji z dobrze wykonywanych  zadań, wdzięczności ze strony obywateli oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym.