Eliminacje powiatowe 49. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...

2004-02-12, Czwartek
Do 5 marca br. przyjmowane są jeszcze zgłoszenia do eliminacji powiatowych 49. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (OKR). Turniej odbędzie się 13 marca br. w Raciborskim Centrum Kultury. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów: turniej recytatorski, turniej „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu (którego uczestnik nie prezentował w poprzednich, bądź innych konkursach), a także zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia we wskazanej placówce – Raciborskie Centrum Kultury, 47-400 Racibórz, ul. Chopina 21. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca br. OKR prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów. Eliminacje powiatowe odbędą się 13 marca br. w Raciborskim Centrum Kultury. Organizatorami OKR na szczeblu powiatowym są: Raciborskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają instruktorzy RCK – Danuta Jarosz i Dorota Franaszek, nr tel. 32/415 25 40.