początek strony

Powiat

Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

2019-02-05, Wtorek

Już wkrótce zimowe ferie w województwie śląskim. Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował kilka atrakcji. We wtorek 19 lutego odbędzie się „DZIEŃ KOTA” a w sobotę 23 lutego zapraszamy na spotkanie z „DRENGAMI ZNAD GÓRNEJ ODRY”. Obowiązują wcześniejsze zapisy! Poznajcie szczegóły - informuje Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

wtorek 19 lutego - „DZIEŃ KOTA”
10.00
– „Leczenie, żywienie i pielęgnacja kotów” – spotkanie z lekarzem weterynarii;
11.00 – Warsztaty plastyczne – zabawki dla kota;
17.00 – „Jak znalazłem Findusa” – spektakl w wykonaniu Midraszowego Teatru Żydowskiego z Raciborza.
UWAGA! Możesz zabrać swojego kota!!!

sobota 23 lutego - spotkanie z „DRENGAMI ZNAD GÓRNEJ ODRY”
10.00 – 13.00
– Trening otwarty z pokazem walki w różnych formacjach: walka 1x1, 2x2 i bardzo widowiskowa walka 5x5 oraz wystawa strojów i uzbrojenia.
Zapisy do piątku 15 lutego 2019 r. godz. 15.30 pod nr telefonu: +48 32 414 02 33 lub mailowo: promocja@zamekpiastowski.pl. Zapraszamy do licznego udziału!

Kolejny już raz Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych Dni Otwarte. Przez cały okres zimowych ferii w województwie śląskim, od 11 do 24 lutego, dawną siedzibę Piastów będzie można zwiedzać bezpłatnie.

W okresie ferii, zamek oraz Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00, natomiast w weekendy od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: +48 32 700 60 52 lub mailowo: promocja@zamekpiastowski.pl.

Mimo, że przez dwa tygodnie zwiedzanie zamku będzie darmowe, zapraszamy do naszego Punktu Informacji Turystycznej, który oferuje nie tylko książki, ale również magnesy, breloczki, pamiątkowe torby, pocztówki, znaczki turystyczne i inne gadżety, a do tego darmowe ulotki i mapki. PIT na Zamku Piastowskim w Raciborzu jest miejscem, gdzie w wydawnictwa regionalne i gadżety mogą się zaopatrzyć nie tylko turyści, ale również wszyscy raciborzanie. Często szukamy czegoś, co moglibyśmy wręczyć komuś w prezencie. Nieraz odwiedzamy raciborzan rozsianych po całym świecie. Dla nich taka pamiątka ma duże znaczenie. Co ważne nasz Punkt Informacji Turystycznej czynny jest również w weekendy i święta.

wszystkie