Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako

2017-11-30, Czwartek

Starosta raciborski,  prezydent Raciborza oraz Wydawnictwo Nowiny zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych  na kolejną  3. już edycję „Festiwalu Perspektyw”, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. Podobnie jak w zeszłym roku przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

W otwarciu Festiwalu Perspektyw uczestniczyły władze powiatu i samorządów gminnych oraz Jan Goldman wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury Zamiejscowej w Rybniku.

Głównym celem organizatorów Festiwalu jest zachęcanie do zdobywania przez młodzież zawodów i kompetencji odpowiadającym potrzebom współczesnego, lokalnego rynku pracy. Ponad 1 300 osób - gimnazjalistów klas II i III z terenu powiatu raciborskiego oraz ościennych powiatów miało okazję zapoznać się z kierunkami, w których w przyszłości będą mogli zdobywać atrakcyjne zawody w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego.

W poszczególnych prezentacjach kierunków kształcenia zawodowego i technicznego, zaangażowani zostali sami uczniowie, co niewątpliwie ułatwiało kontakt z zainteresowanymi. Oprócz promocji zawodów oferowanych przez szkoły prowadzone przez powiat, swoje stanowiska z możliwością praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy zaprezentowały największe firmy i przedsiębiorstwa z terenu Raciborszczyzny (m.in.: Mieszko S.A., Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, Spółdzielnia Meblarska RAMETA oraz SUNEX S.A.).

Powiat raciborski od lat stawia mocny nacisk na rozwój szkolnictwa zawodowego i technicznego. Przyszłoroczna oferta edukacyjna zostaje wzbogacona o 18 nowoczesnych pracowni do nauki zawodów, co niewątpliwie wpływa na jej atrakcyjność.