początek strony

Powiat

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim

2019-02-05, Wtorek
 
4 lutego, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie podsumowujące czwartą edycję „Festiwal Perspektyw 2018”.

Przypomnijmy. W dniach 16-17 października 2018 r. na Arenie Rafako w Raciborzu odbyła się IV edycja Festiwalu Perspektyw. Podczas imprezy uczniowie mogli w atrakcyjny sposób zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Odbyły się m.in. praktyczne pokazy zawodów, urządzeń, którymi dysponują pracownie szkolne, zostały zaprezentowane nowoczesne technologie. Uczniowie mogli zapoznać się z charakterystyką wybranego kierunku kształcenia oraz „perspektywami na przyszłość”.

Stoiska na Festiwal Perspektyw przygotowali uczniowie i nauczyciele ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu,
- Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu,
- Liceum Plastycznego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
W organizację Festiwalu było zaangażowanych blisko 50 nauczycieli z w/w szkół.

W festiwalu wzięło udział ponad 2100 uczniów z III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej z Raciborza oraz gmin powiatu raciborskiego, a także miejscowości spoza powiatu: Kietrza, Baborowa, Polskiej Cerekwi, Ciska, Lysek, Lubomi i Syryni. Wraz z uczniami stoiska obserwowało 50 nauczycieli opiekunów.

Impreza została zorganizowana przez Wydawnictwo Nowiny (wydawcę portalu Nowiny.pl, Nowiny Raciborskie oraz Nowiny Wodzisławskie) przy wsparciu Powiatu Raciborskiego oraz Miasta Racibórz. Partnerami przedsięwzięcia byli również: Eko-Okna, Mieszko, Rameta, Rafamet oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o., dzięki któremu zainteresowani uczniowie mogli dojechać na Arenę Rafako.

W trakcie czteroletniej historii Festiwalu dwukrotnie w jego otwarciu wziął udział Śląski Kurator Oświaty, a gościem honorowym IV edycji była Wiceminister Edukacji Pani Marzena Machałek. Z zaproszenia skorzystali również parlamentarzyści, wójtowie/burmistrzowie/prezydent gmin powiatu raciborskiego.

wszystkie