Festiwal Perspektyw 2019 - promocja szkolnictwa technicznego i zawodowego powiatu

2019-10-17, Czwartek

W Arenie Rafako odbył się „Festiwal Perspektyw 2019”. Wydarzenie które promuje szkolnictwo techniczne i zawodowe w powiecie raciborskim przyciągnęło prawie 1 000 uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego oraz powiatów ościennych. Na stoiskach prezentowały się szkoły prowadzone przez powiat specjalizujące się w szkolnictwie zawodowym, takie jak: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Ponadto swoje stanowiska prezentowali przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Raciborzu.

W wydarzeniu uczestniczyły też partnerskie powiaty Märkischer i Elbe-Elster reprezentowane przez starostów Thomasa Gemke i Christiana Heinricha-Jaschinskiego. Po Festiwalu gości oprowadzał starosta Grzegorz Swoboda.