Finał X edycji powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”

2017-12-13, Środa

Dzisiaj, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał X edycji powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. W tegorocznej jubileuszowej edycji uczestniczyło 13 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Do II etapu, organizowanego na szczeblu powiatowym przystąpiło 39 uczniów - finalistów wyłonionych w etapach szkolnych, którzy zdobyli najwięcej punktów. W trakcie oczekiwania na końcowe rezultaty, uczestnicy zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.
Tradycyjnie test składał się z 40 pytań. O zwycięstwie w konkursie decydowała liczba zdobytych punktów i czas wypełnienia testu.

Laureaci w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Daniel Herzog (Gimnazjum Bieńkowice)
II miejsce – Kinga Zisch (Gimnazjum Bieńkowice)
III miejsce – Patryk Kaszny (Gimnazjum Krzanowice)

Laureaci w kategorii drużynowej:
I miejsce – Gimnazjum Bieńkowice
II miejsce – Gimnazjum Kornowac
III miejsce – Gimnazjum Rudnik

To już dziesiąta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Organizatorami konkursu byli: Placówka Terenowa KRUS Oddziału Regionalnego w Częstochowie, Powiat Raciborski oraz Śląska Izba Rolnicza w Katowicach.