początek strony

Powiat

Gala Raciborskiego Sportu - przeżyjmy to jeszcze raz

2020-01-31, Piątek
 

Już po raz 13. w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się doroczna Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu. Przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w 9 kategoriach i odznaki Kółka Olimpijskie przyznawane przez Polski Komitet Olimpijski. Galę zorganizowali: powiat raciborski i miasto Racibórz. Powiat raciborski na nagrody finansowe i rzeczowe, także te przyznane w trakcie roku,  przeznaczył ponad 60 000 zł. Miasto na nagrody przyznane podczas gali przeznaczyło 30  750 zł.

To była wyjątkowa gala z wyjątkowymi gośćmi. Gościem specjalnym wydarzenia była Justyna Święty-Ersetic - uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy i wicemistrzyni świata i rekordzistka Polski w sztafecie 4x400 m kobiet. Wśród gości gali nie zabrakło także olimpijczyków ziemi raciborskiej. Swoją obecnością zaszczycili: Ryszard Wolny, Aleksander Zajączkowski, Leszek Olszewski, Michał Rokicki, Monika Brzostek.

Sukcesy sportowców oklaskiwali zaproszeni goście, posłowie na Sejm RP, samorządowcy, prezesi klubów sportowych, przedstawiciele służb mundurowych.

Wydarzenie rozpoczęła chwila wspomnień i bieg sztafetowy z 2019 r. z udziałem raciborzanki, wychowanki MKS SMS Victorii Racibórz Justyny Święty-Ersetic z mistrzostw świata w Dausze, w którym aniołki trenera Matusińskiego zdobyły srebrny medal i pobiły rekord Polski.
Poprzedni rok był również wyjątkowy dla polskiego ruchu olimpijskiego ponieważ jubileusz 100 – lecia obchodził Polski Komitet Olimpijski. Z tej okazji PKOl przyznał 80 odznak sportowcom ziemi raciborskiej. Na scenie pojawili się gospodarze wydarzenia – starosta Grzegorz Swoboda i prezydent Dariusz Polowy. Po wręczeniu odznak, upominków i złożeniu życzeń sportowcom, trenerom i wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój sportu w naszym powiecie przyszedł czas na poznanie laureatów raciborskich championów.

Raciborski Champion – Medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzowie Polski Seniorów

- Patryk Ołenczyn – zapasy styl wolny, 2.miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów,
- Patryk Grzegorzewicz – lekka atletyka,  srebrny medal w biegu na 400 m i złoty medal  w sztafecie szwedzkiej na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy EYOF,
- Piotr Stolarczyk – zapasy styl klasyczny, 3. miejsce w zapasach w stylu klasycznym kat. wagowa 51 kg. na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy EYOF,
- Patryk Ogonowski – Ju Jitsu, 1. m na  Mistrzostwach Europy U – 21, 7m. na Mistrzostwach Świata,
- Wojciech Nowak -  brazylijskie Ju Jitsu,3. m na V Mistrzostwach Europy CBJJP
- Julian Stencel – Ju Jitsu, 3. m na Mistrzostwach Europy U – 18
- Sebastian Jezierzański – zapasy styl wolny, mistrz Polski seniorów
- Monika Brzostek– siatkówka plażowa kobiet, mistrz Polski seniorów  (partnerka: Aleksandra Gromadowska)
- Rafał Bugdol – pływanie, mistrz Polski Seniorów

Raciborski Champion – Trener Roku
- Piotr Morka –  trener koordynator lekkoatletyki w MKS-SMS Victoria Racibórz
Piotr Morka - jeden z trenerów Justyny Święty – Ersetic,  aktualnie prowadzi Patryka Grzegorzewicza, który w poprzednim roku zdobył srebrny i złoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.
Powoływany przez PZLa na szkolenia dla wyróżniających się trenerów lekkiej atletyki, od wielu lat działa w strukturach Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki. W minionym roku był trenerem kadry juniorów U 20 na meczu międzynarodowym w Kijowie.
Raciborski Champion –  Sportowe Wydarzenie Roku
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U- 20 w Raciborzu
OSiR Racibórz, MKS – SMS Victoria Racibórz  

Raciborski Champion – Sportowy Sukces Drużynowy

Klub Szachowy Silesia Racibórz
4. miejsca w rozgrywkach Szachowej Ekstraligi 2019

Raciborski Champion –  Sport Dzieci i Młodzieży – Sport Szkolny

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu
za zdobycie 2. miejsca we współzawodnictwie sportowym chłopców szkół  ponadpodstawowych organizowanym przez Śląski Szkolny Związek Sportowy  (Licealiada woj. śląskiego)

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu
za zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Szkół Sportowych w Pływaniu
(w kat. gimnazjów)

Raciborski Champion – Sport Dzieci i Młodzieży – Sport Klubowy
MKZ Unia Racibórz – zapasy w stylu klasycznym, 7. tytuł drużynowego Mistrza Polski Młodzików w zapasach
LKS Dąb Brzeźnica  - zapasy w stylu wolnym, 2. miejsce w klasyfikacji klubowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w zapasach w stylu wolnym
MKS – SMS Victoria Racibórz – pływanie, lekka atletyka, 1. miejsce w klasyfikacji szkolnych klubów sportowych województwa śląskiego

Raciborski Champion – Olimpiady Specjalne i Sport Osób Niepełnosprawnych
Mateusz Demianiuk – SKSG „Odra” Racibórz – lekka atletyka
(Mistrz Polski Niesłyszących w biegu na 800 m.)
Kacper Szyra – Klub Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz – pływanie, lekka  
(3m- 50 m st dowolnym, 3m- 100 m st. dowolnym)
Mateusz Małys – Klub Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz – pływanie (1m – 50 m st. dowolnym)
Katarzyna Świerczewska – przewodnicząca i trener Klubu Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz

Raciborski Champion – Sport Masters
Tomasz Jabłonka – Ju Jitsu
Mistrz Europy Masters w Ju – Jitsu, NO - GI, Ne Waza.

Raciborski Super Champion
Hubert Kostka – piłkarz (bramkarz), mistrz olimpijski z Monachium 1972, 8-krotny Mistrz Polski (Górnik Zabrze), 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, jako trener 3-krotny zdobywca Mistrzostwa Polski.

Aleksander Zajączkowski – zapaśnik, trener, uczestnik Igrzysk Montreal 1976, 3-krotny Mistrz Polski.

Ryszard Wolny – zapaśnik, trener,  złoty medalista z Atlanty 1996, uczestnik igrzysk w Seul 1988, Barcelonie 1992,  Sydney 2000 i Atenach 2004, medalista Mistrzostw Świata i Europy, multimedalista Mistrzostw Polski.

Leszek Olszewski – bokser, uczestnik igrzysk Barcelona 1992, 4-krotny Mistrz Polski.

Podczas gali, oficjalnie swoją zawodową karierę ze skokiem wzwyż zakończyła raciborzanka Justyna Kasprzycka – Pyra. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, mistrzostw świata czy halowych mistrzostw świata.

W dalszej części gali gospodarze wręczyli nagrody za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2019.
Starosta raciborski i Prezydent miasta Racibórz  przyznali nagrody finansowe następującym zawodnikom:
- Patrykowi Ołenczynowi zawodnikowi LKS „Dąb” Brzeźnica za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym oraz srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23.
- Sebastianowi Jezierzańskiemu zawodnikowi LKS „Dąb” Brzeźnica nagrodę za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym.
- Monice Brzostek reprezentantce Polski nagrodę za zdobycie złotego medalu na Orlen Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.
- Dawidowi Erseticowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
-  Grzegorzowi Wanke zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
- Pauli Kozłow zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet.
-  Mateuszowi Szewczukowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
- Mateuszowi Wolnemu zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
- Filipowi Petrończakowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów zapasach w stylu klasycznym.
- Mateuszowi Kampikowi zawodnikowi LKS „Dąb” Brzeźnica za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów i złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym.
- Agnieszce Król zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet.
- Weronice Szewczyk zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowych medali na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w zapasach kobiet.
-  Patrykowi Grzegorzewiczowi zawodnikowi MKS - SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu indywidualnie w biegu na 400 m i złotego medalu w sztafecie szwedzkiej na Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy EYOF oraz złotego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U-18 w biegu na 300 m, srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski U-18 w biegu na 400 m.
- Piotrowi Stolarczykowi zawodnikowi MKZ „Unia" Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy EYOF oraz złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
- Agacie Walerzak zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet.
- Patrycji Sperce zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet.
- Kamilowi Czarneckiemu zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym i 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz udział w Mistrzostwach Europy Juniorów.
- Tomaszowi Wawrzyńczykowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym i 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów.
- Patrykowi Gołuchowskiemu zawodnikowi LKS „Dąb” Brzeźnica za zdobycie brązowego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U - 23 w zapasach w stylu wolnym.
- Julii Ziembickiej zawodniczce MKS-SMS „Victoria” za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w biegu na 100 m ppł.
- Rafałowi Żyle zawodnikowi MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w 7 -boju lekkoatletycznym oraz srebrnego medalu Mistrzostwach Polski U-18 w dziesięcioboju lekkoatletycznym.
- Magdalenie Modrzejewskiej zawodniczce MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 17-18 lat w pływaniu na dystansie 200 m stylem grzbietowym, dwóch brązowych medali indywidualnie (100 m i 200 m stylem grzbietowym) i brązowego medalu w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
- Natalii Duksie zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet.
-  Kamilowi Zakrzewskiemu zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.
-  Julii Basińskiej zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet.
- Arsenowi Mkrtchyanowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.
-  Mateuszowi Zającowi zawodnikowi MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie brązowych medali indywidualnie (200 m stylem grzbietowym) i w sztafecie mieszanej 4x50 m. stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
- Oskarowi Moskowi zawodnikowi MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie brązowego medalu w sztafecie mieszanej 4x50 m. stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
-  Wiktorii Bałys zawodniczce MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie brązowego medalu w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
- Wojciechowi Nowakowi zawodnikowi Berserkers Team Venganza Racibórz za zdobycie brązowego medalu V Mistrzostw Europy CBJJP NO GI w kat. adult niebieskie - 85 kg oraz złotego medalu na Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA K1 Submission Only OFS 84 kg.
- Tomaszowi Erseticowi zawodnikowi Berserkers Team Venganza Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA K1 Submission Only OFS 66 kg.
Nagrody finansowe Starosty przyznano następującym zawodnikom:
- Rafałowi Bugdolowi wychowankowi MKS - SMS Victoria Racibórz, zawodnikowi AZS AWF Katowice za zdobycie złotego i srebrnego medalu indywidualnie w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 50 m i 100 m oraz złotego medalu w sztafecie mieszanej 4 x 100 m stylem dowolnym i srebrnego medalu w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.
- Wiktorii Kocjan wychowance MKS-SMS „Victoria” Racibórz, zawodniczce AZS AWF Katowice za zdobycie brązowego medalu w sztafecie 4x50 m. stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.
-- Patrykowi Rożenkowi zawodnikowi MKS-SMS „Victoria” za zdobycie brązowego medalu na dystansie 100 m stylem grzbietowym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
- Pawłowi Smolińskiemu zawodnikowi MKS-SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na dystansie 50 m stylem motylkowym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.
- Maciejowi Matyjaskowi zawodnikowi ZSOMS Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sportowym Ratownictwie Wodnym.
- Maciejowi Leszczyńskiemu zawodnikowi ZSOMS Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na 10. Zimowych Otwartych Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym w sztafecie 4x25 m ratowanie manekina.
-Patrykowi Ogonowskiemu zawodnikowi MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy U-21, złotego medalu na Mistrzostwach Polski U-21 w Ju Jitsu (Ne Waza 77 kg) i udział w Mistrzostwach Świata U-21 w Ju Jitsu.
- Julianowi Stenclowi zawodnikowi MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy U-18, w Ju Jitsu oraz złotego medalu na Mistrzostwach Polski U-18 w Ju Jitsu (Ne Waza 55 kg).

Nagrody finansowe Prezydenta przyznano ponadto:

Zawodnikom KS Łamator Racibórz: Łukaszowi Janeczek za II m. w Pucharze Polski Seniorów, Szymonowi Łachowskiemu za II m. w Pucharze Polski U15, Ignacemu Kosmali za II m. w Pucharze Polski U15 i  Filipowi Besce za III m. w Pucharze Polski U18.
 
Zawodnikom MKZ Unia Racibórz: Gracjanowi Głogiewicz za III m. w Pucharze Polski Seniorów, Miłoszowi Kuźni za III m. w Pucharze Polski Seniorów, Mateuszowi Iwanowskiemu za II m. w Pucharze Polski Kadetów.
 
Nagrody rzeczowe starosty raciborskiego przyznano:
- Patrycji Rębisz zawodniczce MKS - SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski U-16 w lekkiej atletyce.
- Jakubowi Otulakowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.
-  Kamili Kasprów zawodniczce LKS „Dąb” Brzeźnica za zdobycie srebrnego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet.
-  Dawidowi Mkrtchyanowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów.
- Mai Wygnał zawodniczce MKS - SMS „Victoria” Racibórz za zdobycie brązowego medalu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 -letnich w pływaniu na dystansie 200 m stylem grzbietowym.
- Kacprowi Karaśkiewiczowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów.
- Karolowi Staniewiczowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym i srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
- Wojciechowi Iwanowskiemu zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
- Phirunowi Ronowi zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
- Kajetanowi Jakubowskiemu zawodnikowi MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
- Julii Michniewicz zawodniczce LKS „Dąb” Brzeźnica za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach kobiet.
-  Emilii Świerczewskiej zawodniczce MKZ „Unia” Racibórz za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach kobiet.
- Ewie Szymik zawodniczce MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza GI 44 kg).
-  Kamilowi Leganowi zawodnikowi KS „Łamator” Racibórz za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza GI 41 kg) oraz brązowego medalu Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza NO GI 41 kg).
-  Kamilowi Szymiczkowi zawodnikowi KS „Łamator” Racibórz za zdobycie srebrnych medali na Mistrzostwach Polski U-12 w Ju Jitsu (Ne Waza NO GI i Ne Waza GI 46 kg).

Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2019 roku przyznano:

- Piotrowi Szczeponiokowi trenerowi zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz
- Rafałowi Bałysowi trenerowi pływania w klubie MKS - SMS „Victoria'' Racibórz
- Beacie Szyjce trenerowi lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz
- Mateuszowi Wanke trenerowi zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz
- Michałowi Grzeszczukowi trenerowi zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica
- Zbigniewowi Nowakowi trenerowi zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica
- Michałowi Musiołowi trenerowi w klubie KS „Łamator" Racibórz
- Maciejowi Kriwienokowi trenerowi w klubie MKS „Sparta" Kuźnia Raciborska
- Justynie Matusz członkini zarządu klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica
- Jolancie Waniek członkini zarządu klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica
Nagrody finansowe Prezydenta dla trenerów za sukcesy sportowe odniesione w 2019 roku przyznano:
Trenerom MKZ Unia Racibórz – Piotrowi Żurawikowi,  Ryszardowi Wolnemu i Krzysztofowi Ołenczynowi.
Trenerom Klubu Sportowego Łamator- Tomaszowi Jabłonce i Kamilowi Tarnawskiemu
Trenerom MKS SMS Victoria: Piotrowi Morce, Joannie Skalik, Piotrowi Krużołkowi i Sławomirowi Szwedowi.

Nagroda prezydenta w kategorii „osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej na terenie Miasta trafiła w ręce Katarzyny Marców z MKS SMS Victorii.

Galę sportu uświetniły występy dzieci i młodzieży uczęszczających do Raciborskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Gali towarzyszyła akcja charytatywna „Pomoc dla Bożki” - zbiórka na rehabilitację Bożeny Przybyło – Kalety nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, trenera lekkiej atletyki w klubie Olimpiad Specjalnych Animusz Racibórz, przez wiele lat odpowiedzialnej za organizację wolontariatu na Regionalnych  i Ogólnopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych.

wszystkie