Gmina Kuźnia Raciborska przejęła prowadzenie ZST w Kuźni Raciborskiej...

2004-02-10, Wtorek
Od 1 stycznia br. organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej jest Gmina Kuźnia Raciborska. Na mocy uchwały Rady Powiatu Raciborskiego i stosownego porozumienia, samorząd powiatu przekazał prowadzenie szkoły samorządowi gminnemu. 10.02.br. odbyła się oficjalna uroczystość przekazania placówki Gminie Kuźnia Raciborska. Przejęciem prowadzenia ZST zainteresowana była sama Gmina Kuźnia Raciborska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy związanych z funkcjonowaniem szkoły ponadgimnazjalnej w Kuźni Raciborskiej, samorząd Kuźni Raciborskiej wystąpił z propozycją przejęcie Zespołu Szkół Technicznych. Z uwagi na problemy w budżecie oświaty powiatu raciborskiego, związane z niedoszacowaniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu tzw. wag (czyli subwencji na kształcenie ucznia w szkole), samorząd powiatu pozytywnie ustosunkował się do propozycji Gminy Kuźnia Raciborska. Na mocy uchwały Rady Powiatu i stosownego porozumienia, od 1 stycznia br. organem prowadzącym dla ZST jest Gmina Kuźnia Raciborska. 10.02.br. odbyła się oficjalna uroczystość przekazania prowadzenia ZST Gminie Kuźnia Raciborska. Wzięli w niej udział m.in.: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek oraz Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu Józef Czekajło.