I Powiatowe Spotkanie Kobiet ....

2003-12-04, Czwartek
I Powiatowe Spotkanie Kobiet, pod hasłem „Gender mainstreaming na Śląsku”, odbyło się 03.12.br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. W spotkaniu udział wzięły kobiety aktywnie działające w powiecie raciborskim na rzecz społeczności lokalnej. Spotkanie to inicjatywa Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Doroty Stasikowskiej-Woźniak i Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka, a także Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Raciborskiego Małgorzaty Burek. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze problemy związane z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn na Śląsku, a także działania podejmowane w tym kierunku przez Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Gościem specjalnym spotkania była Pełnomocnik Wojewody Dorota Stasikowska-Woźniak. Decyzją Starosty Raciborskiego na stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn powołana została Pani Małgorzata Rother-Burek .