II edycja Święta Powiatu Raciborskiego już niebawem w dawnej siedzibie Piastów

2019-05-30, Czwartek

Już wkrótce, bo w niedzielę 16 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się II edycja Święta Powiatu Raciborskiego. Początek imprezy o godz. 13.00, wstęp wolny.

Ideą Święta, które odbędzie się po raz drugi jest pokazanie całej mozaiki kulturowej tej części Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować kulturze polskiej, morawskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Przedsięwzięcie daje możliwość wzajemnego poznania się, przenikania i wymiany doświadczeń. Wydarzenie integruje i promuje całościowo ziemię raciborską. Naszą intencją jest wykreowanie corocznej imprezy i promocja wszystkich placówek leżących na terenie Powiatu Raciborskiego. Święto ma na celu prezentację działalności i ich dorobku.

Święto Powiatu Raciborskiego w oryginalny i niekonwencjonalny sposób zaprezentuje gminy i ich produkty, umożliwiając bezpośrednią prezentację, a przede wszystkim będzie służyć integracji i zacieśnianiu współpracy pomiędzy poszczególnymi gminami i sołectwami. Nie zabraknie szeregu atrakcji dla małych i dużych. Będą to m. in.: piaskownica archeologiczna, dmuchaniec, Drengowie, żywa rzeźba, pszczelarstwo, Miasteczko Czystej Energii, kramy z różnościami, muzyka, tańce a do tego dobry humor.

Na zakończenie o godz. 18.00 zapraszamy na występ zespołu „KRZIKOPA”, kapeli grającej śląską muzykę z jej pierwotną, folkową energią przemnożoną przez ogień drzemiący w członkach zespołu.

Jeśli jesteś mieszkańcem Powiatu Raciborskiego i jesteś producentem zdrowej eko-żywności, rzemieślnikiem lub rękodzielnikiem, dysponujesz własnym stoiskiem, i chcesz zaprezentować swoją działalność szerszej publiczności to nic straconego. Wypełnij kartę zgłoszenia i zgłoś się już dziś. Nie czekaj aż uprzedzą Cię inni! (zgłaszać mogą się również stowarzyszenia, instytucje kultury, zespoły artystyczne, muzyczne itp. działające na terenie powiatu).
Zgłoszenia przyjmujemy na adres: promocja@zamekpiastowski.pl.
Karta uczestnictwa do pobrania TUTAJ: http://www.zamekpiastowski.pl/files/karta_uczestnictwa_ii_swieto_powiatu_1558609815.pdf