II edycja konkursu Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej 2015 roku

2015-03-03, Wtorek

Po raz drugi zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wyróżnienie osób gospodarnych, zaradnych, aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, które promują bezpieczeństwo pracy jak również kreują pozytywny wizerunek rolnictwa i wsi powiatu raciborskiego.

Konkurs składa się z etapu pisemnego (test), z którego trzech najlepszych uczestników kwalifikuje się do wizytacji gospodarstwa. Test zostanie przeprowadzony 28 marca br. w Pietrowicach Wielkich podczas VIII Powiatowego Konkursu pn. „Potrawy Regionalne – przysmaki wielkanocne”.

Uczestnikami konkursu mogą być rolnicy z powiatu raciborskiego, którzy są płatnikami podatku rolnego oraz składki na ubezpieczenie społeczne rolników. Instytucjami uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są Gminy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - PT Racibórz, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza - PT Racibórz. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 marca br.

Informacji nt. konkursu udziela Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu (pok. 309), tel. 32 / 45 97 337, 339.

Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin dostępny pod adresem: http://www.bip.powiatraciborski.pl/uchwaly/uchwaly_zarzadu/idu:6324.html