INTRO festival już w najbliższą sobotę

2017-07-18, Wtorek

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się IV INTRO festival.
INTRO to festiwal muzyki elektroncznej i światła. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Wydarzenie wspiera powiat raciborski.

W tym roku nowością jest uruchomienie drugiej sceny festiwalowej i minimiasteczka festiwalowego na Bulwarach Nadodrzańskich z bezpłatnym wejściem. Od godz. 13.00 rozpocznie się w tym miejscu piknik rodzinny z warsztatami artystycznymi, grami i zabawami. Nie zabraknie food trucków i gastronomii.

Wieczorem bulwary zamienią się w kolorowy park muzyki. Do animacji bulwarów włączyły się dwie szkoły wyższe. Środowisko akademickie Instytutu Sztuki PWSZ z Raciborza przygotuje m.in. instalacje artystyczne na bulwarach, a Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych z Katowic - instalacje świetlne.​ Agencja New Amsterdam z Krakowa z kolei przygotuje interaktywne "drzewo życia", dedykowaną instalację świetlną.

Scena główna INTRO znajdować się będzie na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. W tym miejscu odbędą się biletowane koncerty i wydarzenia towarzyszące. Punktem kulminacyjnym w nocy będzie mapping 3D kaplicy zamkowej.

Polecamy!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/INTRO

Fot.: INTRO i G. Nowak (Zamek Piastowski)