Jesteśmy najlepsi w Polsce!

2023-06-01, Czwartek

W dniu wczorajszym, starosta raciborski Grzegorz Swoboda wraz z wicestarostą Markiem Kurpisem odebrali wyjątkową nagrodę – 1 miejsce – najlepszy powiat w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów.

Przyznanie tej nagrody to docenienie pracy starosty, zarządu oraz  pracowników pod wieloma aspektami, m.in. za:  inwestycje w drogi, szpital, edukację i całokształt działalności.

Jest to ogromny sukces. Powiat Raciborski po raz drugi zajął I pozycję wśród najlepszych jednostek samorządu terytorialnego w swojej kategorii.

Powiat Raciborski od 2020 roku jest w ścisłej czołówce rankingu:
- 2020 – IV miejsce,
- 2021 – I miejsce,
- 2022 – I miejsce.

,,Dziękuję wszystkim pracownikom za ogrom codziennej pracy, sumienność, rzetelność i życzliwość dla współpracowników i klientów. Szczególnie dziękuję tym pracownikom, którzy dodatkowo się zaangażowali i wykonali wiele pracy, aby nasz powiat mógł uplasować się tak wysoko” – podkreślił Grzegorz Swoboda.

Nagroda została przyznana przez Związek Powiatów Polskich, a udział w Rankingu jest bezpłatny.