Kolejne spotkanie w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego...

2004-03-02, Wtorek
Z inicjatywy Pełnomocnika Starosty Raciborskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Małgorzaty Burek, 4 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego. Początek o godz. 17.30. Podczas spotkania panie omówią m.in. możliwości wykorzystania funduszy strukturalnych na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, a także zajmą się przygotowaniem ramowego planu pracy utworzonych grup problemowych w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego. Przypomnijmy. W wyniku drugie spotkania kobiet powiatu raciborskiego, które odbyło się 30.01.br., powołano Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego. W ramach Forum prowadzona będzie działalność na rzecz kobiet. Powołano cztery grupy problemowe – dotyczące rodziny, zdrowia, awansu społecznego i kultury. Grupie zajmującej się rodziną przewodniczy Alina Litewka-Kobyłka, grupie zajmującej się szeroko pojętym zdrowiem – Helena Maślanka. Pod przewodnictwem Anny Glinki pracuje z kolei grupa ds. awansu społecznego, zaś grupie zajmującej się kulturą przewodniczy Elżbieta Biskup.