Kolejny defibrylator AED w jednostce powiatu

2019-03-14, Czwartek

Starostwo powiatowe jest kolejną po PKS-ie i Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu jednostką do której zakupiony został defibrylator AED. Urządzenie jest przeznaczone  specjalnie do wykorzystania w zakładach pracy i w miejscach publicznych: szkołach, biurach, kinach, teatrach, dworcach, marketach itp. Pozwala w sytuacji zagrożenia życia na szybką i zdecydowaną reakcję, także przez osoby na co dzień nie związane ze służbą zdrowia. Specjalne szkolenie z zakresu jego obsługi przeszła grupa pracowników starostwa, która odpowiada za udzielenie pierwszej pomocy na terenie starostwa.

- Dobrze, że mamy do dyspozycji takie urządzenie – mówi starosta Grzegorz Swoboda. Dziś to już standard. Oczywiście najlepiej gdybyśmy nie musieli z niego korzystać, ale musimy być przygotowani na różne sytuacje życiowe – dodał.

Urządzenie jest umieszczone w budynku „B” Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Koszt zakupu defibrylatora to ponad 5,5 tys. złotych.