Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu...

2003-10-14, Wtorek
„Na wiele serc” – to tytuł koncertu charytatywnego, na który zaprasza Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu. Koncert odbędzie się 19.10.br. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. W programie koncertu m.in. utwory: Bacha, Mozarta, Armańskiego, Lutosławskiego, Schuberta i Russela. Wystąpią Klaudia Romek (sopran) i Brygida Tomala (organy). Klaudia Romek jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego. Ukończyła również Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie pracuje w zespole madrygalistów „Capella Cracoviensis” w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Wraz z zespołem odbyła wiele tournee po krajach europejskich, a także po Stanach Zjednoczonych i Japonii. Solistka prowadzi również indywidualną działalność koncertową w postaci recitali złożonych z pieśni i arii. Brygida Tomala jest z kolei absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła dwa fakultety – teorii muzyki i organów. Ukończyła również Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie pracuje w zespole „Camerata Silesia”. Prowadzi również klasy organów – w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, Filii w Gliwicach oraz w Szkole Muzycznej II st. w Katowicach. Jest organistką parafii św. Anny w Babicach. Dekretem ks. bp. Jana Wieczorka, powołana została do Międzydiecezjalnej Komisji Muzyczno-Liturgicznej. Koncert poprowadzi ks. Bogdan Kicinger. Pocżatek o godz. 17.30. Ofiary złożone podczas koncertu przeznaczone zostaną na rzecz Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu.