początek strony

Powiat

Konkurs "Śląskie w kapsule czasu"

2019-04-09, Wtorek

W imieniu organizatora, którym jest Śląski Urząd Wojewódzki, serdecznie zapraszamay do udziału w konkursie pn. "Śląskie w kapsule czasu". Jego celem jest wyłonienie pomysłu na artefakt, który mógłby zostać zamknięty w kapsule czasu umieszczonej w fasadzie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa śląskiego, szkół z naszego regionu oraz pracowników Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zgłaszane propozycje powinny być związane z ideą konkursu, czyli zachowaniem w czasie przedmiotów, które uczestnicy wskażą jako współcześnie najbardziej znaczące. Uroczyste wmurowanie zebranych artefaktów planowane jest na 3 maja 2019 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem: kapsula@katowice.uw.gov.pl , do 14 kwietnia 2019 roku. Do zgłoszenia należy dołączyć formularz z podpisanymi załącznikami oraz zdjęcie artefaktu. Artefakt nie może przekraczać wymiarów: szerokość 23 cm/długość 55 cm/wysokość 19 cm.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, plakat oraz pozostałe informacje są dostępne na stronie http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/slaskie-w-kapsule-czasu-zostalo-juz-tylko-kilka-dni-na-zgloszenie

Organizatorem konkursu jest Śląski Urząd Wojewódzki, a partnerem Kuratorium Oświaty w Katowicach.  Partnerami medialnymi przedsięwzięcia są: Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i Radio Piekary.

wszystkie