Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

2018-07-03, Wtorek

Dzisiaj tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego, który trwał od 4 do 25 maja. W  szkołach prowadzonych przez powiat raciborski do egzaminu maturalnego przystąpiło 618 uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę w kraju zdało 79,7 %  uczniów liceów i techników. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski zdawalność wyniosła 82,36%.

Licea

W liceach ogólnokształcących młodzieżowych prowadzonych przez powiat raciborski średnia zdawalność wyniosła 95,27% i jest wyższa od średniej zdawalności w woj. śląskim, która wyniosła 84,5 % oraz w kraju 85,3%. W I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu maturę zdało 95,33% uczniów, a w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Raciborzu 95,21%.

Technika

Wyniki matur poznali też uczniowie czterech techników prowadzonych przez powiat raciborski. Średnia zdawalność w tych typach szkół wyniosła – 67,65 %  (średnia krajowa - 69,60 %). Zdawalność w poszczególnych technikach przedstawia się następująco:

Technikum Nr 1 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSE)  – 67,92 %
Technikum Nr 2 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSBiRR)  – 78,79 %
Technikum Nr 3 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSZ)  – 44,64 %
Technikum Nr 4 (CKZiU Nr 2 „Mechanik”) – 79,24 %

Uczniowie liceów i techników, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu mają prawo do poprawki w sierpniu. Wówczas będzie można całościowo podsumować zdawalność tegorocznych matur.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce!