Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

2020-08-13, Czwartek

Jak wynika z ogólnej analizy, w powiecie raciborskim 75,9 %  uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie. Zdawalność w pierwszym terminie w 2019 r. wyniosła 78,66 % , a w 2018 r. 82,36 %. Należy jednak pamiętać, że matura tegoroczna odbywała się w szczególnych warunkach.

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 8 września 2020 r. Natomiast maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki tegorocznych matur poprawkowych 30 września br.

Prezentujemy zestawienie zdawalności matur w poszczególnych szkołach powiatu raciborskiego.

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.