Międzynarodowe sukcesy raciborskich sportowców

2019-03-15, Piątek

To był wyjątkowo udany początek marca dla sportowców z powiatu raciborskiego. Najpierw złoto Justyny Święty-Ersetic w Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Glasgow w sztafecie 4x400m, a następnie srebro Patryka Ołenczyna w Mistrzostwach Europy U-23 w Nowym Sadzie w zapasach w stylu wolnym.
Oby tak dalej. Ze sportowcami spotkał się starosta Grzegorz Swoboda, by w imieniu samorządu powiatowego podziękować za osiągnięty sukces i wyjątkową promocję na międzynarodowych arenach sportowych.

8 marca podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą organizowanego przez powiat raciborski i miasto Racibórz w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu, starosta wręczył mistrzyni nagrodę finansową oraz kosz upominków z ziemi raciborskiej. Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i życzeń niezawodnego zdrowia i walki o kolejne medale. Były wspomnienia, emocje i długa kolejka chętnych po autograf.
Wczoraj natomiast, 14 marca w siedzibie LKS Dąb Brzeźnica Patryk Ołenczyn odebrał szereg gratulacji od licznie przybyłych gości. Nagrodę finansową i upominek dla wicemistrza Europy w imieniu samorządu powiatowego przekazał starosta raciborski.

- Miejsce na podium wśród najlepszych młodzieżowców w Europie stanowi powód do wielkiej dumy i zadowolenia, budząc jednocześnie nadzieje na kolejne sukcesy w rywalizacji z seniorami. Dziękuję za wspaniały wynik oraz za emocje i radość, którą przyniósł nam i wszystkim kibicom osiągnięty sukces sportowy – powiedział starosta. Gratuluję serdecznie i życzę, aby spełniały się sportowe marzenia, a kolejne zwycięstwa odnoszone w sportowej rywalizacji, przyniosły kolejne medale i doprowadziły ostatecznie do triumfu na Igrzyskach  Olimpijskich – dodał.

Szersze relacje z obu wydarzeń na FB powiatu raciborskiego.