Mieszkańcy partnerskiego miasta Rendsburg w Niemczech odwiedzają ziemię raciborską

2018-07-11, Środa

Już po raz kolejny powiat gości w Raciborzu mieszkańców miasta Rendsburg (Niemcy), który jest miastem partnerskim dla Powiatu Raciborskiego.

Pięcioosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami, od niedzieli do piątku poznaje ciekawe zakątki Powiatu Raciborskiego, min. Rudy Raciborskie, odwiedziła Opavę i Opole, będzie pływać kajakami po Odrze oraz zwiedzać Zamek Piastowski w Raciborzu.

W czwartkowe popołudnie od godziny 16.00 nasi goście planują małą prezentację swojego miasta na rynku raciborskim. Będą śpiewać i rozdawać materiały promocyjne o swoim mieście, chcąc tym samym zaprosić mieszkańców Raciborza do Rendsburga.

Podczas wizyty naszym gościom towarzyszą m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę miasta Rendsburg i Powiatu Raciborskiego.