Miliony na scalanie gruntów dla Powiatu Raciborskiego

2019-02-15, Piątek

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda i członek zarządu Ewa Lewandowska w Urzędzie Marszałkowskim podpisali umowy na scalanie gruntów w ramach środków unijnych 2014-2020 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na łączną kwotę 7 931 446,14 zł. Operacja scalania gruntów w powiecie będzie dotyczyła obrębu ewidencyjnego Lekartów (Gmina Pietrowice Wielkie) na kwotę 1 595 835,43 zł., oraz obrębu ewidencyjnego Roszków (Gmina Krzyżanowice) na kwotę 6 335 610,71 zł.

Umowy w imieniu województwa parafował Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Poza naszym powiatem dofinansowanie pozyskały również inne samorządy powiatowe (powiaty: myszkowski, zawierciański i częstochowski). Łączna kwota wszystkich podpisanych umów opiewa na 27,9 mln zł.

„Scalanie gruntów poprawia wydajność produkcji rolnej i usprawnia funkcjonowanie rolnictwa w skali powiatu i regionu. Zrównoważony rozwój terenów wiejskich jest dla nas niezwykle istotny i w tym wypadku mówimy nie tylko o samym scalaniu gruntów, ale także innych inwestycjach, jak choćby poprawie jakości dróg, które dzięki temu ułatwią dojazd do pola czy miejsca w którym prowadzona jest działalność rolnicza” – mówił w trakcie podpisania umów członek Zarządu Województwa Śląskiego Michał Woś.

W styczniu br. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę operacji zakwalifikowanych do współfinansowania operacji typu „scalanie gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach wpłynęło pięć wniosków na łączną kwotę pomocy 27,9 mln zł. Wszystkie złożone wnioski o przyznanie pomocy, w wyniku weryfikacji, zostały rozpatrzone pozytywnie.

Więcej na: https://www.slaskie.pl/content/miliony-na-scalanie-gruntow

Foto.: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.